Про проект

Вимога чи рекомендація?

1 січня 2018 р.

Часто-густо поліція видає вимогу на ліквідацію недоліків дороги, а потім усувається від контролю за її виконанням. Отже, хіба це вимога, якщо виконувати її не обов'язково?

От, наприклад, http://ukryama.com/5785 : поліція Закарпаття видала вимогуна на усуненя недоліків, а контролювати її виконання не бажає, виправдовуючись тим, що питання ремонту дороги "розглядається" місцевими органами влади.

Місцеві органи влади відповідають за створення безпечних умов дорожнього руху, за якісні дороги, а поліція - контролює безпеку руху. Так само, як відповідальність водія - дотримуватися правил дорожнього руху, а поліції -контролювати це дотримання. У випадку, коли правила порушені - порушника штрафують, а порушення примушують усунути.

Наприклад, якщо водій п'яний - його не лише притягнуть до відповідальності, а й відсторонять від керування: покарання + припинення правопорушення. У випадку з дорогами ми рчасто бачимо ані припинення, ані покарання: дуже специфічне ставлення поліції до йього типу загроз безпеці руху.

В інших випадках поліція навіть складає протокол за ст. 188-28 КУпАП: невиконання законної вимоги працівника поліції, і цей протокол розглядає суд. Поліції не вдається в суді відстояти свою правоту, і суд не притягає до відповідальності посадову особу, мотивуючи свої рішення, зазвичай, тим, що "не було грошей". Нема грошей - нема чого з людини/організації взяти. Втім, це не так, оскільки мова йде про забезпечення безпеки. Уявіть собі безкарну експлуатацію літака з дефектами авіакомпанією, фка виправдовується тим, що немає грошей на технічне обслуговування. Просто поліції не може / не вміє захстити свою позицію в суді, і не надає судові нічого, окрім протоколу, не виявляє ніякої змагальності сторін.

Так само поліція майже ніколи не вдається до вимоги з заборони руху по певній дорозі, а тоді, коли навіть видає таку вимогу - місцева влада її ігнорує, і знову ж - жодних рішучих дій з боку поліції. Ніби вимога - це так, рекомендація, не більше.

Позиція УкрЯми проста: або дорога має бути безпечною, або не має експлуатуватися (експлуатуватися з обмеженнями). На період приведення дороги до вимог стандартів з безпеки до власника дороги (його уповноважених осіб) мають невпинно застосовуватися репресивні заходи.

Поліція Закарпаття тут лідер - повне нехтування обов'язками поліції в цьому плані.
Закарпатці, давайте більше скарг, аби змінитю ситуацію з дорогами!

Возврат к списку